Wakacje już się zaczęły, za oknem pojawiło się słoneczko - nie pozostaje nam więc nic innego niż wziąć urlop i wyruszyć w podróż. Pytanie tylko dokąd się udać. A może by tak wybrać nocleg  w okolicy przepięknego Zalewu Wiślanego? Proszę tylko nie wpisywać w wyszukiwarkę "zalew wiślany atrakcje" czy "mierzeja wiślana atrakcje turystyczne", proponuję natomiast przeczytać poniższy artykuł. Dowiedzą się Państwo z niego wszystkiego o atrakcjach tego rejonu.

Zalew Wiślany to bajeczna okolica, której przyroda niejednokrotnie zachwyca. Jest to idealne miejsce dla pasjonatów żeglarstwa, ornitologów czy wędkarzy. Teren nadmorski chwyci za serce również miłośników plaży, lasów oraz wydm. Niedaleko Mierzei Wiślanej znajdują się piękne parki krajobrazowe oraz niezwykłe tereny rolnicze - idealne na spacery przy zachodzie słońca. Dla kochających ptaki jest tu kilka rezerwatów ptactwa wodno-błotnego: Jezioro Drużno oraz Zatoka Elbląska.

Atrakcje turystyczne w Krynicy Morskiej również spełnią wszelkie wymagania. Znajdują się tam szerokie plaże - idealne do opalania się oraz odpoczywania. Niedaleko miejscowości wznosi się wydma Wielbłądzi Garb, którą uznaje się najwyższą w Europie.

Często mówi się, że Mierzeja Wiślana to morze w pigułce. Bez wątpienia to perfekcyjne miejsce dla miłośników przyrody. Dla każdego znajdzie się tu coś pięknego. Znajduje się tutaj kilka szlaków turystycznych przechodzących przez okoliczne miejscowości i tereny przyrodnicze.

Dane kontaktowe

Pokoje gościnne WaWa
82-120 Krynica Morska 
ul. Rybacka 40 
tel. 503 339 534

Rezerwacje pod numerem tel +48 504 510 510